Rozmowy o literaturze z Małgorzatą Cichy

1 lutego 2019 r. o godz. 11.00 w Bibliotece Głównej, odbędzie się spotkanie w ramach realizacji cyklu pt. „Rozmowy o literaturze”. Temat „O czym się nie mówi na lekcjach polskiego”, przedstawi Małgorzata Cichy – jaworznicka polonistka od lat współpracująca z jaworznicką Biblioteką.

Zima z Biblioteką

Plakat "Ferie w Bibliotece Głównej"Plakat "Ferie w Bibliotece - Filie"

Ferie to idealna pora, aby choć na chwilę zapomnieć o szkole, nauce i licznych obowiązkach. Uczniowie, którzy zimową przerwę spędzają w naszym mieście z pewnością nie będą się nudzić. Aby czas zbliżającego się wypoczynku dostarczył im radosnych i niezapomnianych wrażeń, jaworznicka Biblioteka przygotowała atrakcyjny program spotkań. Do udziału w zajęciach zapraszamy wszystkich czytelników. Swoją ofertę programową przygotowała każda z Filii MBP w Jaworznie oraz oczywiście Biblioteka Główna. Szczegółowy harmonogram wydarzeń przedstawiamy na plakatach. Spędźcie ten czas z nami! Serdecznie zapraszamy!

Dobry wieczór z płytą winylową - 3 płyty na 33 1/3 obrotu. PINK FLOYD

Plakat "Dobry wieczor z płytą winylową - 2 lutego 2019 godzina 17"

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie rozpoczyna realizację nowego cyklu pt. „Dobry wieczór z płytą winylową. 3 płyty na 33 1/3 obrotu”. Spotkania poprowadzi dr inż. Bogusław Ziębowicz – adiunkt w Instytucie Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Na wieczór inaugurujący, którego bohaterem będzie zespół PINK FLOYD, serdecznie zapraszamy 1 lutego o godz. 17.00.

Bogusław Ziębowicz o spotkaniu

Od ponad trzech dekad z wielkim zapałem kolekcjonuję muzykę na płytach winylowych. Zawsze staram się mym kolekcjonerskim zapałem zarazić osoby, które spotykam na swojej drodze. Niezmordowanie opowiadam im o różnych artystach, prezentuję ich muzykę, relacjonuję koncerty, na których bywam, i co najważniejsze zachęcam wszystkich do słuchania muzyki z płyt winylowych. Moi znajomi mówią, że jestem w tym temacie pozytywnie zakręcony. Ja się z tego bardzo cieszę!
Płyta winylowa ma w sobie niesamowitą moc przekazu, która zmusza nie tylko do słuchania jej zawartości muzycznej ale także do pewnych rytuałów związanych z jej czyszczeniem, konserwacją, wyjmowaniem z koperty, obracaniem na talerzu gramofonu itp. Dźwięk z niej wydobywany jest najwyższej jakości i ma duszę. A poza tym jest ona już z nami w niezmienionej formie od końca lat czterdziestych XX wieku – to najlepszy wynik spośród wszystkich nośników muzyki. To wszystko sprawia, że płyta winylowa jest wyjątkowa!

Kiedy słuchamy muzyki z płyty winylowej nasze życie zwalnia do 33 1/3 obrotów, bo z taką prędkością obraca się ona na talerzu gramofonu.

W takim razie zwolnijmy trochę w ten piątkowy wieczór i posłuchajmy muzyki z trzech krążków zespołu Pink Floyd:
The piper at the gates of dawn,
The dark side of the moon,
The division bell.

Dlaczego wybrałem właśnie takie płyty? Dlaczego Pink Floyd są bohaterami naszego pierwszego spotkania? O tym opowiem na miejscu.

Proszę usiądźmy wygodnie w murach biblioteki, zostawmy na dwie godziny zwariowany świat na zewnątrz i zanurzmy się w dźwiękach muzyki stworzonej przez największy zespół art rockowy świata.

Zapraszam serdecznie na Dobry wieczór z płytą winylową.

s2sdefault

Wierszyki na drugie śniadanie. Zimowe wyliczanki

Plakat "Wierszyki na drugie śniadanie" - 30 stycznia 2019 godzina 10

Najmłodszych czytelników, zwłaszcza tych rozśpiewanych, z łatwością i swobodą poruszających się w świecie rymowanek oraz literackich zagadek, serdecznie zapraszamy, 30 stycznia o godz. 10.00, na kolejne spotkanie z cyklu „Wierszyki na drugie śniadanie”. Wydarzenie, zatytułowane „Zimowe wyliczanki”, poprowadzi pani Urszula Kępka – autorka wielu utworów dla dzieci i dorosłych, z ogromną pasją dzieląca się swoim talentem.

s2sdefault

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie z siedzibą Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych, aktualizacji, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, chyba, że przepis prawa stanowi inaczej.