Nowości wydawnicze dla bibliotek publicznych

MKiDN

Szanowni Czytelnicy, miło nam poinformować, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, po raz kolejny otrzymała dotację finansową, w kwocie 32 541,00 zł w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uchwalonego przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020 - Priorytet 1: Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Celem projektu jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz liczby czytelników. W drugim naborze, obejmującym zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną, otrzymaliśmy środki w wysokości 27 500 zł. Wierzymy, że poprzez systematyczny dopływ nowości wydawniczych, a także zwiększenie oferty książek, audiobooków i e-booków, nasza Biblioteka, będzie miała swój wkład w kształtowanie nawyków czytelniczych wśród jaworznickiej społeczności, a pośrednio wpłynie na rozwój czytelnictwa w Polsce.
Życzymy Państwu niezapomnianych wrażeń z przeczytanych lektur.