Aktualizacja - Złote Pióro Prezydenta Jaworzna. Konkurs literacki

Z przykrością informujemy, że Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” został odwołany. Mając na uwadze nieprzewidywalny rozwój sytuacji epidemicznej w kraju, obawiamy się dalszego przedłużania terminów ogłoszonych obostrzeń, co spowoduje, że nie będziemy mogli dotrzymać zobowiązań, wynikających z organizacji tak dużego przedsięwzięcia. Obecnie nie jesteśmy w stanie zdecydować o nowym terminie realizacji konkursu.

 

0
0
0
s2sdefault

Napisz list – akcja społeczna

Plakat "Napisz list"

Zachęcamy do włączenia się w akcję „Napisz list” Inicjatywy Społecznej #koronajaworzno, zrzeszającej mieszkańców naszego miasta. Ideą przedsięwzięcia jest wsparcie poprzez pozytywny przekaz zawarty w listach i kartkach. Ten drobny gest solidarności może mieć niezwykłą siłę motywującą do dalszego działania i walki z wirusem. Przedsięwzięcie ma na celu ukazanie wartości płynącej z wzajemnego obdarowywania się dobrym, życzliwym i serdecznym słowem. Głównymi adresatami listów są ludzie chorzy, leżący w szpitalach, osoby samotne, a także reprezentanci służb walczących na pierwszej linii frontu. Empatia i wrażliwość to ważne atrybuty człowieka zwłaszcza w obecnym, trudnym dla wszystkich czasie. Okazywana troska oraz zainteresowanie są nam dziś  niezwykle potrzebne. Dzielmy się wrażliwością i pięknem dobrego słowa!

Szczegóły na temat akcji:
https://www.facebook.com/KoronaJaworzno/photos/a.110463407260346/119755309664489/?type=3&theater&ifg=1

0
0
0
s2sdefault

Legimi!

legimi 2020


Drodzy Czytelnicy, zgodnie z zaleceniami, Biblioteka Główna jak i filie pozostają zamknięte. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, wyjątkowo kody Legimi na miesiąc kwiecień będziemy wydawać za pośrednictwem poczty elektronicznej. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., od 31 marca, podając imię, nazwisko i numer karty. Liczba kodów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, maile anonimowe i z datą sprzed 31 marca nie będą brane pod uwagę. 

Dziękujemy za zrozumienie i życzymy dużo zdrowia i cierpliwości w tym trudnym okresie.

 

 

0
0
0
s2sdefault

Quiz

 

quiz o jp

W tym roku przypada 100. rocznica urodzin papieża Polaka.

Zapraszamy do sprawdzenia się w quizie o Janie Pawle II.

POWODZENIA!

 

PRZEJDŹ DO QUIZU

0
0
0
s2sdefault

IBUK libra

Plakat "Ibuk"

Drodzy Czytelnicy!
Przypominamy, że Biblioteka od wielu już lat udostępnia swoim czytelnikom kody z dostępem do serwisu Ibuk Libra, należącego do Wydawnictwa Naukowego PWN. Jest to nowoczesna platforma dla edukacji i rozwoju, która udostępnia tysiące publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych. Platforma nie tylko pozwala na czytanie książek, ale też na zaawansowaną pracę z tekstem. Dostęp do publikacji jest całkowicie darmowy, całodobowy i co ważne w tym okresie, można korzystać w domu :)
Co zrobić aby skorzystać?
1. Napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z prośbą o kod dostępu.
2. Zarejestruj się, podając email i hasło na stronie https://libra.ibuk.pl/ i aktywuj swoje konto.
3. W prawym górnym rogu (obok adresu mailowego) wybierz ustawienia – Moje biblioteki – Dodaj kod PIN.
4. Gotowe!
Kilka pomocnych adresów instruktażowych:
https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY   Rejestracja i logowanie
https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI      Funkcje serwisu
https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk   Osobista półka myIBUK
https://libra.ibuk.pl/#faq Odpowiedzi na ważne pytania

0
0
0
s2sdefault
 
© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie z siedzibą Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych, aktualizacji, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, chyba, że przepis prawa stanowi inaczej.