Wieczór z Gwiazdą. „Album rodzinny” – recital Kacpra Kuszewskiego

2 grudnia o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy na tradycyjne spotkanie przy choince. Gwiazdą wieczoru będzie Kacper Kuszewski, który wystąpi w spektaklu muzycznym zatytułowanym „Album rodzinny”. Artysta zabierze nas w pełną humoru podróż do lat 20. i 30. XX wieku. Teksty piosenek składających się na program wydarzenia nawiązywać będą do szlagierów międzywojnia. W warstwie muzycznej spotkanie wypełnią rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga.

Impulsem do powstania opowieści były zdjęcia z rodzinnych albumów, które zainspirowały do stworzenia galerii nietuzinkowych postaci, niezwykłych miejsc i zdumiewających sytuacji, które zdarzyły się lub mogły się zdarzyć naszym przodkom. Dowcipne teksty, choć opisują sprawy sprzed lat, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości. Nie zabraknie również momentów nastrojowych, lirycznych, zabarwionych nutką nostalgii. Recital przeplatać będą m.in. cytaty z poradników deklamatoryki, fragmenty podręcznika dobrych manier czy anegdoty rodzinne. W czasy minionej epoki przeniesie nas również scenografa i wizualizacje, na które składają się stare fotografie wyświetlane w trakcie piosenek.

Wydarzenie wpisane zostało w program jubileuszu 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, którego obchody honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Miejscówki na spotkanie do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej, od 27 listopada br.

s2sdefault

Sztuka ruchu realizująca zasady równowagi w naturze

Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących zadbać o kondycję i wewnętrzną harmonię na spotkania prowadzone przez dr hab. Jakuba Byrczka z cyklu „Sztuka ruchu realizująca zasady równowagi w naturze”. Warsztaty 25 listopada o godz. 17.00 poświęcone zostaną kwestiom dotyczącym sfer nauki i formy. Drugie w tym miesiącu zajęcia, 29 listopada godz. 17.00, przybliżą historyjkę o trzech lekarzach.

Wierszyki na drugie śniadanie

Serdecznie zapraszamy 20 listopada 2019 r. o godz. 10.00 na kolejne spotkanie z poezją Urszuli Kępki. Tytuł wydarzenia „Listopadowe smuteczki” nawiązuje do kapryśnej, jesiennej aury, która wprowadza nas w melancholijny, ponury nastrój, a ponieważ na poprawę humoru najlepsza jest literatura zapewnimy ją małym uczestnikom w dużej dawce.

Dzień Seniora

Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Seniora zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie, 19 listopada o godz. 16.30. Studenci Jaworznickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentują ciekawy program artystyczny, który wprawi każdego w dobry nastrój.

Debata oksfordzka

W 2019 roku mija dokładnie 100 lat od zrywu polskiej ludności, którego głównym celem miało być przyłączenie Górnego Śląska do Polski. Z tej okazji, 12 listopada br. o godz. 12.00, odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie debata oksfordzka zatytułowana „Czy wybuch I Powstania Śląskiego miał sens?”. W dyskusji udział wezmą drużyny z jaworznickich szkół średnich - III Liceum Ogólnokształcącego oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Miszmasz. Spotkanie autorskie z Ewą Kasprzyk

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza, 14 listopada o godz. 17.00, na spotkanie z Ewą Kasprzyk – popularną aktorką filmową i teatralną, współautorką (wraz z Maciejem Kędziakiem) książki „MIŁ.OŚĆ”. Artystka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Po ukończeniu studiów aktorskich dołączyła do zespołu gdańskiego Teatru Wybrzeże, w którym występowała do 2000 roku, grając w przedstawieniach m.in. Kazimierza Kutza, Stanisława Różewicza, Mikołaja Grabowskiego, Krzysztofa Babickiego i Barbary Sass. Dużą popularność przyniosły jej filmy Romana Załuskiego – „Kogel-mogel” (1988) i „Galimatias, czyli kogel-mogel II” (1989). Do jej najważniejszych aktorskich dokonań należy postać matki w „Bellissimie” (2000) Artura Urbańskiego. Kreacja spotkała się z uznaniem jurorów XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego w Wenecji, gdzie przyznano jej nagrodę za pierwszoplanową rolę kobiecą dla najlepszej aktorki. Spotkanie poprowadzi Andrzej Kurdziel.

Miejscówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej, od 7 listopada br. od godz. 17.00.

s2sdefault

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie z siedzibą Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych, aktualizacji, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, chyba, że przepis prawa stanowi inaczej.