Spotkanie z Jarosławem Boberkiem

Plakat "Spotkanie z Jarosławem Boberkiem"

6 lutego 2020 r. o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Boberkiem, popularnym aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym, lektorem oraz reżyserem dubbingu. Jest absolwentem PWST we Wrocławiu. Występował w Teatrze Studyjnym 83 w Łodzi oraz Teatrze Praga w stołecznym Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny. Obecnie zobaczyć go można na deskach warszawskich teatrów - Capitol, Młyn i Kamienica. W pamięci widzów telewizyjnych mocno utkwiła grana przez niego postać posterunkowego w serialu „Rodzina zastępcza”. Tytuły mistrza i króla dubbingu przyniosły mu role głosowe m.in. Kaczora Donalda (aktor ma wyłączność na wcielanie się w legendarnego bohatera kreskówek w polskiej wersji językowej) i lemura Juliana w serii „Madagaskar”. Jego głos jest również doskonale znany z polskich edycji gier komputerowych, audiobooków oraz reklam.
Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach II JFK - Jaworznickiego Festiwalu Komedii. Wejściówki do odbioru w Punkcie Informacji Turystycznej (Biblioteka Główna), od 31 stycznia.

Klub Filmowy

Plakat "Klub filmowy"

30 stycznia 2020 r. o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy do Klubu Filmowego. Tym razem zaprosimy Państwa na poruszający dramat szpiegowski, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Film przedstawia historię kobiety, która stała się ofiarą własnych źle ulokowanych uczuć. Jej dramatyczne wybory spowodowały, że została oskarżona o zdradę własnego państwa.
Liczba miejsc ograniczona.

Program zabaw neurostymulacyjnych

Plakat

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza do udziału w nowym cyklu zajęć pn. „Program zabaw neurostymulacyjnych”, który realizowany będzie przez mgr Katarzynę Lichtańską - neurologopedę, pedagoga specjalnego, filologa polskiego, pracownika naukowo-dydaktycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz Instytutu Pedagogiki Specjalnej, założycielkę A KUKU Centrum Terapii Dziecięcej w Jaworznie. Projekt ma charakter ustrukturyzowanego programu, służącego wspomaganiu oddziaływań terapii pedagogicznej dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym (4-5 lat). Dedykowany jest zarówno maluchom jak i ich rodzicom. Opiekunowie będą aktywnie uczestniczyć w zajęciach, ucząc się terapii by móc kontynuować ją w domu, a realizując poszczególne zadania mogą liczyć na pomoc prowadzącej.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Audytorium Biblioteki Głównej 7 lutego br. o godz. 17.00. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 602-429-913 oraz na plakacie.

Wierszyki na drugie śniadanie

Choć tegoroczna styczniowa aura przypomina raczej jesienną szarugę i niewiele ma wspólnego z zimą, my nadal nie tracimy nadziei, że uda nam się zakosztować choć odrobinę śnieżnego szaleństwa. W tym celu wspólnie z Urszulą Kępką zapraszamy na spotkanie „Bałwankowa rodzina”, które odbędzie się w Bibliotece Głównej 29 stycznia br. o godz. 10.00. „Mroźne” wierszyki jaworznickiej poetki i wspólna zabawa z dziećmi być może zachęcą leniwą zimę, by w końcu zajrzała do naszego miasta.

Z punktu widzenia filozofii

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym dyskusyjnym spotkaniu z cyklu „Z punktu widzenia filozofii”. Styczniowe wydarzenie poświęcone zostanie filozofii miłości. Tematyka rozpatrywana będzie w oparciu o tekst Maxa Schelera – filozofa niemieckiego, przedstawiciela fenomenologii. Lektura dostępna jest w Informatorium Biblioteki. Czekamy na Państwa wraz z prowadzącym dr hab. Tomaszem Kubalicą 29.01.2020 o godz. 17.00.

Topielica ze Świtezi. Spotkanie autorskie z Agnieszka Kaźmierczyk

29 stycznia br. o godz. 12.00 w Bibliotece Głównej odbędzie się spotkanie autorskie z jaworznicką pisarką – Agnieszką Kaźmierczyk. Autorka zadebiutowała w 2013 roku powieścią pt. „Księżyc nad Świtezią”, natomiast 29 października 2019 r. miała miejsce premiera jej drugiej książki zatytułowanej „Topielica ze Świtezi”. Serdecznie zapraszamy!

Agnieszka Kaźmierczyk (ur. 11 marca 1984r. w Chrzanowie. Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Studium Dziennikarskiego tegoż uniwersytetu. W latach 2006-2007 współpracownik „Dziennika Polskiego”(pod panieńskim nazwiskiem Nowak) – dział kulturalny, współwydawca dodatku „Student” – ponad 100 tekstów autorskich. W roku 2008 pracownik lokalnej gazety „Tydzień w Jaworznie” – dziennikarstwo obywatelskie – 84 teksty autorskie. W latach 2009-2010 zastępca redaktora naczelnego w lokalnym tygodniu „Jaworzno 24” oraz portalu o tej samej nazwie – ponad 300 tekstów autorskich.
Od 2009 roku nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 1 w Jaworznie, od 2018 roku Szkoły Podstawowej nr 16 w Jaworznie. Inicjator wielu konkursów literackich i poetyckich o charakterze miejskim, konkursu dla młodych dziennikarzy, twórca innowacyjnego programu kształcenia dla młodzieży – „Dziennikarstwo i świat mediów”.

s2sdefault

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie z siedzibą Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych, aktualizacji, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, chyba, że przepis prawa stanowi inaczej.