HIPHOP-BOOK - warsztaty

Plakat "HipHop-Book"

Serdecznie zapraszamy na nowy cykl spotkań w jaworznickiej Bibliotece Głównej pt. ,,HIPHOP-BOOK”, które odbywać się będą we wszystkie wrześniowe piątki, o godz. 16.30.
Spotkania poprowadzi znany raper Roman ,,Bosski” Lachowolski, prezes Fundacji Drużyna Mistrzów, który podzieli się z Wami swoją wiedzą, umiejętnościami i powerem!
Nasze warsztaty hip-hopowe to m.in. zabawa z tekstem, techniką rymu.
Przygotuj się na potężną dawkę energii! Zarezerwuj czas i odwiedź nas o umówionej godzinie.
Szczegóły i zapisy w Dziale Multimedialnym, tel. 32 751 91 92, wew. 2 227

Organizacja wydarzeń związana jest z realizacją bibliotecznego projektu pn. „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pejzaże z bliska i z daleka. Wystawa akwareli Janusza Maciążka

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza do bibliotecznej Galerii ExLibris, w której od 19 lipca br. prezentować będziemy prace Janusza Maciążka, w ramach wystawy pt. Pejzaże z bliska i z daleka. Ekspozycja składa się z kilkudziesięciu obrazów, wykonanych akwarelami, które przedstawiają charakterystyczne dla naszego miasta krajobrazy oraz miejsca nie związane z Jaworznem. Uroczysty wernisaż odbędzie się 20 lipca o godz. 13.00 w Bibliotece Głównej.

Janusz Maciążek urodził się w 1954 r. w Zawierciu. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej oraz na Wydziale Techniki Uniwersytetu Śląskiego. Zawodowo zajmuje się architekturą wnętrz i grafiką użytkową. Malarstwo i rysunek zawsze były obiektem zainteresowań artysty. Jego prace prezentowały liczne wystawy zarówno indywidualne jak i zbiorowe w tym m.in. w:

• Bibliotece Miejskiej w Jaworznie - wystawa zbiorowa z okazji 110 rocznicy istnienia miasta Jaworzna w 2011 roku,
  • Bibliotece Śląskiej w Katowicach marzec 2012 - udział w wystawie Roma Barocca, poświęconej barokowi rzymskiemu zorganizowanej przez Societa’ Dante Alighieri we współpracy z Biblioteką Śląską, Politechniką Śląską i Muzeum Miasta Jaworzna,
  • Muzeum Miasta Jaworzna Roma Barocca lipiec 2012,
  • Galerii Grabskich w Kazimierzu nad Wisłą - wystawa Mistrzowie akwareli marzec 2014 z udziałem wybitnych akwarelistów polskich: Michała Adamczyka, Krzysztofa Ludwina i  Jerzego  Gnatowskiego, któremu była dedykowana,
  • Domu Kultury w Łaziskach Górnych - wystawa indywidualna zatytułowana „Świat wodą malowany” w kwietniu 2014 roku,
  • Galerii Beskidzkiej w Szczyrku czerwiec – wrzesień 2015 r. wspólnie z artystką malarką Moniką Ślusarczyk,
  • Oświęcimskim Centrum Kultury, Miejskim Centrum Kultury w Zawierciu, Miejskim Domu Kultury w Mikołowie  - wystawa indywidualna zatytułowana „Między architekturą a pejzażem” .

Brał udział w plenerach malarskich im. Sylwestra Maizla organizowanych przez  MDK w Łaziskach Górnych w Wejherowie, 2016 w Szwajcarii, 2017 we Włoszech,  Francji i Monaco, a w 2018 roku w Austrii oraz w wystawach poplenerowych odbywających się w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych.

Źródło: http://akwarele.net/wystawy-i-plenery/

W świecie klocków LEGO MINDSTORMS

190705 roboty

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza czytelników powyżej 10 roku życia, na warsztaty poświęcone tajnikom budowy robotów. Mali inżynierowie konstruują, tworzą, programują
i wprawiają w ruch roboty z wykorzystaniem klocków Lego Mindstorms EV3. Zajęcia mają charakter praktyczny, rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne. Warsztaty, przewidziane jako trzydniowy cykl spotkań dla jednej grupy, odbędą się w terminach – 9-11,
23-25 lipca o godz. 13.00. Zapisy przyjmowane są w Dziale Multimedialnym Biblioteki Głównej. Liczba miejsc ograniczona.

ART-BOOK

artbook 020719

Ostatnie spotkanie w ramach bibliotecznych warsztatów, realizowanych pn. „ART-BOOK”, odbędzie się 6 lipca br. o godz. 12.00. W finale uczestnicy będą uczyć się szycia japońskiego i koptyjskiego, celem połączenia wykonanych w trakcie poprzednich zajęć prac. Tym sposobem powstaną unikalne, niepowtarzalne egzemplarze książek artystycznych, do wykonania których wykorzystano różnorodne techniki m.in.: kolażu, monotypii czy linorytu.

Wakacje w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które w okresie przerwy wakacyjnej, pozostają w mieście, do skorzystania z bibliotecznej propozycji zagospodarowania letniego czasu. Nasza oferta, opracowana przez Bibliotekę Główną i filie, obejmuje spotkania głośnego czytania, zajęcia artystyczne, rozrywkowe, edukacyjne w tym wirtualne podróże po świecie, rodzinne warsztaty z klockami Lego i grami planszowymi. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym planem inicjatyw.

wakacje w bibliotece 1   wakacje w bibliotece 2   wakacje w bibliotece 3a   wakacje w bibliotece 4

Wakacyjne kino w Bibliotece

Dział Multimedialny Biblioteki Głównej, serdecznie zaprasza wszystkie dzieci, młodzież, ich rodziców i opiekunów na niezapomniane projekcje filmowe. Podczas spotkań będzie możliwość obejrzenia swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie. Projekcje filmowe odbywać się będą we wszystkie lipcowe wtorki, środy i czwartki, o godz. 11.00. Szczegółowych informacji udziela Dział Multimedialny (Biblioteka Główna p. I).

s2sdefault

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie z siedzibą Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych, aktualizacji, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, chyba, że przepis prawa stanowi inaczej.