Klub Filmowy

Plakat "Klub Filmowy"

Wszystkich wielbicieli dobrego kina serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Filmowego, które odbędzie się 21.03.2019 r. o godz. 17.00. Będą mieli Państwo okazję zobaczyć heroiczny czyn pilota samolotu, który dzięki swojej odwadze i umiejętnościom uratował życie 150 pasażerom. Są jednak ludzie, którzy spróbują udowodnić, że bohaterowie nie istnieją. Jest to wzruszająca historia oparta na prawdziwych wydarzeniach mających miejsce w 2009 r. Liczba miejsc ograniczona.

ABC Strefy Rodzica. Rola napojów w żywieniu małych dzieci do 5 roku życia

25 marca o godz. 16.00, serdecznie zapraszamy na profilaktyczne spotkanie z nowego cyklu bibliotecznego „ABC Strefy Rodzica”. Temat „Rola napojów w żywieniu małych dzieci do 5 roku życia” zaprezentuje zainteresowanym Anna Podgórska - kierownik Sekcji Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku. Spotkanie współorganizowane z Państwową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaworznie. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zgłoszenie przybycia.

Reporting-Book. Świat okiem kamery - warsztaty reportażowe. Język Filmu

15 marca o godz. 13.00 rozpoczniemy nowy cykl warsztatów dla młodzieży. Podczas comiesięcznych spotkań, odbywających się pod wspólnym hasłem „Świat okiem kamery”, poznawać będziemy tajniki sztuki reportażu telewizyjnego. Zajęcia poprowadzi Pani Elżbieta Omelan – pracownik Pałacu Młodzieży w Katowicach, zajmująca się edukacją filmową oraz medialną, realizująca autorskie programy dla szkół, twórczyni, organizatorka, a także jurorka wielu konkursów z zakresu dziennikarstwa i filmu. Wśród wychowanków p. Omelan są znani reżyserzy, operatorzy oraz kierownicy produkcji filmowej. W gronie najsłynniejszych jest reżyser Jan P. Matuszyński. Zadaniem czterech, zaplanowanych spotkań będzie przygotowanie uczestników do samodzielnej realizacji filmowej. Pierwsze zajęcia poświęcone zostaną językowi filmu.

Organizacja wydarzeń związana jest z realizacją bibliotecznego projektu pn. „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

s2sdefault

Dobry wieczór z płytą winylową

22 marca br. o godz. 17.00 odbędzie się drugie spotkanie w ramach nowego bibliotecznego cyklu „Dobry wieczór z płytą winylową. Trzy płyty na 33 i 1/3 obrotu”. W trakcie wieczoru przypomnimy
sobie twórczość legendarnej „Czwórki z Liverpoolu” - zespołu, który wywarł największy wpływ na światową muzykę rockową. Setki milionów sprzedanych płyt, rzesze oddanych wielbicieli i liczne koncerty skupiające tysiące fanów – tak w latach 60-tych wyglądała codzienność The Beatles.

„Dobry Wieczór z płytą winylową” to autorski pomysł wielkiego miłośnika dobrej muzyki, właściciela sklepu vinylhouse.pl organizatora Gliwickiej Giełdy Płytowej i przede wszystkim nauczyciela akademickiego Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Dobry wieczór... najprościej ujmując to audycja radiowa na żywo, bardzo błyskotliwie opowiedziana historia zespołu i ciekawostek z życia artystów.

Serdecznie zapraszamy!

Wierszyki na drugie śniadanie

Serdecznie zapraszamy na kolejne literacko-muzyczne spotkanie z poezją Urszuli Kępki. 20 marca br. o godz. 10.00 w Bibliotece Głównej autorka „Mani i Frani” zaprezentuje najmłodszym swoje najnowsze wierszyki.

Pikselami malowane. Wystawa malarstwa Antoniego Korycika

Od 14 marca br. w bibliotecznej Galerii ExLibris prezentować będziemy prace Antoniego Korycika. Tytuł wystawy nawiązuje do stylu w malarstwie, opartego na wykorzystaniu i przeniesieniu na płótno tzw. pikseli - charakterystycznych dla obrazu wyświetlanego na ekranie, elementów. Uroczysty wernisaż odbędzie się 18 marca o godz. 17.30 w Bibliotece Głównej. Serdecznie zapraszamy.

O autorze

Antoni Korycik jest mieszkańcem i byłym pracownikiem PZPS w Chełmku. Po przejściu na emeryturę bez reszty poświęcił się pracy twórczej. Jako malarz, rzeźbiarz oraz animator kultury może poszczycić się znacznym dorobkiem artystycznym. W latach 80-tych był inicjatorem i współzałożycielem chełmeckiego RSTK. Z jego inicjatywy odbywały się ogólnopolskie i międzynarodowe plenery malarskie i rzeźbiarskie. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych, zbiorowych w kraju i za granicą. Posiada wiele odznaczeń i medali za zasługi w krzewieniu kultury. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

s2sdefault

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie z siedzibą Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych, aktualizacji, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, chyba, że przepis prawa stanowi inaczej.