Retro zabawy – zestaw 2

Plakat "Retrozabawy"

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie retro zabaw przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” w oparciu o oryginalne poradniki z okresu międzywojennego, udostępniane w bibliotece cyfrowej POLONA. Karty z propozycjami rodzinnego, wielopokoleniowego spędzenia czasu, powstały z zachowaniem pierwotnej pisowni, do każdej dołączono wyjaśnienie kontekstu gry lub pojęć, które już wyszły z użycia.
Życzymy wspaniałej, ponadczasowej zabawy!
Pobierz „Karty retro zabaw” – Zestaw 2

Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Pokaż co potrafisz. Konkurs

Plakat "Pędzlem malowane - konkurs"

Już po raz szósty Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, serdecznie zapraszają do udziału w konkursie artystycznym pt. „Pędzlem, nitką i dłutem malowane - Pokaż co potrafisz”. Rywalizacja, która cieszy się ogromną popularnością wśród artystów profesjonalnych i amatorów, zakończy się w listopadzie uroczystym wręczeniem nagród laureatom oraz wernisażem otwierającym wystawę zwycięskich prac. Szczegóły zawarte są w Regulaminie i na stronie internetowej www.stk.decoart.pl

Karta zgłoszeniowa do pobrania.

„Gdzie Wasze książki były z Wami na wakacjach?” - akcja fotograficzna

Plakat "Książki na wakacjach"

Zapraszamy do udziału w akcji fotograficznej „Gdzie Wasze książki były z Wami na wakacjach?”.
Podziel się z nami zabawnymi wspomnieniami z urlopu, w których główną rolę odegrają zabrane przez Was lektury.
Fotografie prosimy przesyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do dnia 31 sierpnia 2020 roku.
Najciekawsze zdjęcia zostaną umieszczone na Facebooku.

Quiz wiedzy o Jaworznie

Plakat "Quiz wiedzy o Jaworznie"

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w quizie, dzięki któremu sprawdzą Państwo, jak dobrze znacie Jaworzno. 15 pytań, na każde tylko jedna prawidłowa odpowiedź, zapraszamy!

s2sdefault

Konkurs "Kwiatki Jana Pawła II"

Plakat "Konkurs Kwiatki Jana Pawła II"

Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza do udziału w konkursie literackim pt. „Kwiatki Jana Pawła II”. Celem Konkursu jest inspirowanie dzieci i młodzieży do zainteresowania literaturą i podejmowania własnych prób twórczości oraz przybliżenie i uczczenie pamięci postaci Jana Pawła II w setną rocznicę urodzin. Konkurs jest organizowany w dniach od 01.07.2020 do 31.08.2020. Szczegóły i warunki udziału w Regulaminie.

Karta Zgłoszeniowa

Duchy łakomczuchy

Plakat "Duchy łakomczuchy"

W ramach wakacyjnych spotkań z twórczością Urszuli Kepki, serdecznie zapraszamy najmłodszych mieszkańców Jaworzna, do wysłuchania pierwszego z utworów zatytułowanego „Duchy łakomczuchy”. Głośnemu czytaniu towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna, w której zobaczymy m.in. ilustrację do wiersza, namalowaną przez utalentowanego brata poetki – Piotra Barana.

s2sdefault

© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie z siedzibą Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych, aktualizacji, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, chyba, że przepis prawa stanowi inaczej.