ŹRÓDŁO-BOOK

zrodlobook

 

 

3. Finał cyklu ŹRÓDŁO-BOOK - spotkanie z Pawłem Wakułą

29 września o godz. 11.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza na spotkanie wieńczące cykl wydarzeń pn. ŹRÓDŁO-BOOK. Gościem finału warsztatów będzie ilustrator i autor książek - Paweł Wakuła, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej, uprawiający zawód rysownika-humorysty. Za swoją debiutancką publikację, „Co w trawie piszczy”, został wyróżniony w konkursie literackim im. Astrid Lindgren. W 2011 otrzymał nominację do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Kajtek i Yetik”. Prace artysty ukazały się na łamach wielu gazet m.in.: „Super Expressu”, „Expressu Ilustrowanego”, „Gazety Wyborczej”, „Przeglądu Sportowego”, czy „Wędkarza Polskiego”. Od 1995 roku jego grafiki, rysunki i humoreski zamieszczane są w tygodniku „Angora” oraz w dziecięcym dodatku „Angorka”.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

2. ŹRÓDŁO-BOOK – SZUKAMY SWOICH KORZENI – warsztaty cz. II

Co zrobić, by dowiedzieć się czegoś więcej o sobie? Wystarczy popatrzeć wstecz i nieco bardziej przyjrzeć się własnym przodkom. Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele cech i zachowań przejmujemy od wcześniejszych pokoleń. O tym jak ważna jest świadomość kontynuacji dziejowej przekonają się uczestnicy zajęć, organizowanych w naszej bibliotece w ramach cyklu ŹRÓDŁO-BOOK. 23 września dwie grupy wyruszą na kolejną wyprawę w poszukiwaniu swoich początków. Przewodnikami będą genealodzy ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce. Pierwsze tego dnia warsztaty rozpoczną się o godz. 11.00, kolejne o godz. 16.30. Podczas spotkań zaprezentowane zostaną także metody i narzędzia pracy genealoga oraz zasady tworzenia drzewa genealogicznego. Istotnym punktem będzie również zwrócenie uwagi na to jak ważne jest dbanie o lokalną historię, na którą składają się losy poszczególnych rodzin tworzących naszą nie tak małą społeczność. Spotkania na zapisy. Liczba miejsc ograniczona.
Organizacja wydarzeń związana jest z realizacją projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

1. ŹRÓDŁO-BOOK – SZUKAMY SWOICH KORZENI – warsztaty cz. I

16 września odbędą się w naszej bibliotece dwa spotkania z cyklu ŹRÓDŁO-BOOK. Pierwsze, adresowane do dzieci, rozpocznie się o godz.11.00. Osoby dorosłe zaproszone zostaną na godz. 16.30. Celem wydarzeń będzie uświadomienie roli w życiu każdego z nas jego rodzinnej historii. Uczestnicy zajęć poznają swoje korzenie oraz ciekawostki dotyczące przodków. Warsztaty pozwolą także na ukazanie metodyki i narzędzi pracy genealoga oraz zasad tworzenia drzewa genealogicznego. Ważnym aspektem będzie również zwrócenie uwagi na to jak cenne jest zachowanie i dbałość o historię lokalną, tworzącą kronikę naszej „małej ojczyzny”. Wydarzenia poprowadzą genealodzy ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce, będący z wykształcenia historykami i archiwistami. Spotkania na zapisy. Liczba miejsc ograniczona.
Organizacja spotkań związana jest z realizacją projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


E-mail
0
0
0
s2sdefault