Twórcy i ich dzieła. Judy Garland

Po długiej, trwającej kilka miesięcy przerwie, z ogromną radością zapraszamy, 15 października o godz. 16.30, na spotkanie z cyklu „Twórcy i ich dzieła”. Bohaterką wieczoru będzie Judy Garland – amerykańska piosenkarka, aktorka i tancerka. Jedną z najbardziej utożsamianych z Garland postaci jest grana przez nią Dorotka w „Czarnoksiężniku z Oz”, w którą wcieliła się w wieku szesnastu lat. Z tego filmu pochodzi utwór „Over the Rainbow”, zajmujący najwyższą lokatę na liście stu najlepszych piosenek filmowych. Artystce i jej życiu poświęcono ponad dwadzieścia biografii. Była także inspiracją dla twórców teatralnych i filmowych. W 2019 r. swoją premierę miał film, powstały na kanwie sztuki „End of the Rainbow”, z brawurową rolą Rene Zellweger.

Wśród uczestników spotkania rozlosujemy jedno podwójne zaproszenie do Teatru Korez.