Finał projektu Performatywna Książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2

 

20 listopada o godz. 17.00 zaprosimy do wirtualnej przestrzeni, jaką daje biblioteczny Facebook, na niezwykły koncert podsumowujący wszystkie wydarzenia w ramach realizowanego w tym roku projektu pn. „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”. Specjalnie dla Państwa wystąpi grupa Jurassic Gypsy Quartet. W mistrzowskiej grze zespołu mocno wyczuwalne są emocje cygańskiego swingu manouche, połączonego z delikatną wschodniosłowiańską nutką. Niezwykła wrażliwość i temperament muzyków ujawniają się zarówno w grze zespołowej, jak i w partiach solowych. Na obszerny repertuar JURASSIC GYPSY QUARTET składają się nie tylko standardy gypsy swingu, ale także doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Formację tworzą: Jakub Mietła - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, obecnie wykładowca klasy akordeonu Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2001/2002 oraz fundacji im. Hugo Kołątaja. Od 2000 r. jest członkiem trio akordeonowego „Ars Harmonica”, z którym koncertuje w całej Europie. Jako solista, oprócz występów krajowych, ma na swoim koncie koncerty w Niemczech, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Włoszech i USA. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej m.in. Halinką Młynkową, Renatą Przemyk, Andrzejem, Sikorowski, Krzysztofem Kilijańskim.
Sebastian Ruciński - gitarzysta, kompozytor i wykładowca w Małej Akademii Gitary w Myszkowie. Ma na swoim koncie sporo nagranych płyt, jako muzyk sesyjny, autor muzyki lub aranżer. Współpracował z wieloma uznanymi artystami m.in.: Kasią Kowalską, Zbigniewem Wodeckim, Robertem Janowskim, Lorą Szafran, Kasią Moś, Kubą Sienkiewiczem, Andrzejem Poniedzielskim.
Tomek „Lufcik” Wójcik – gitarzysta, basista, kompozytor, nauczyciel. Studia na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach były dla niego ogromną skarbnicą wiedzy, wzorców oraz upodobań muzycznych. W brzmieniu jego gitary i charakterystycznym sposobie gry można odnaleźć inspiracje takimi mistrzami jak: Django Reindhart, Angelo Debarre, Bireli Lagrene, Stochello Rosenberg, Joe Satriani, Steve Vai, Pat Metheny, Jim Hall, Joe Pass. Od 2006 roku wraz z Sebastianem Rucińskim szkolą młodych gitarzystów w założonej przez siebie „Małej Akademii Gitary” w Myszkowie.
Piotr Górka - kontrabasista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, obecnie wykładowca w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Śląskiego. Współpracuje z wybitnymi osobowościami polskiej sceny muzycznej, m.in.: Elżbietą Adamiak, Sonią Bohosiewicz, Lorą Szafran, Robertem Janowskim, Andrzejem Poniedzielskim. Jako kontrabasista, związany jest również z Teatrem Adama Mickiewicza w Częstochowie, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu i Teatrem Powszechnym w Łodzi. Występował na prestiżowych festiwalach w Kanadzie, Argentynie, Chinach, Niemczech, Francji, Hiszpanii.

Trwałym śladem po tegorocznej edycji projektu będzie wydawnictwo albumowe, prezentujące skrót wszystkich inicjatyw w formie reportażowej fotografii.

W oczekiwaniu na rychłe otwarcie, spotkajmy się na FACEBOOKU!
Projekt „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Patronami medialnymi przedsięwzięcia byli: TVP Kultura, ogólnopolski portal bibliotekarski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, EXTRA Jaworzno, PULS JAWORZNA.


E-mail
0
0
0
s2sdefault