Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2 w fotografii – wystawa

Plakat

„Przeżyjmy to jeszcze raz”, pod takim hasłem zapraszamy do obejrzenia wystawy prezentującej w fotograficznym skrócie wydarzenia zorganizowane przez naszą bibliotekę w ramach projektu „Performatywnaksiążka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”. W reportażowym ujęciu przypomnimy warsztaty i spotkania składające się na pięć cykli:
- Baju, baju-book
- Design-book
- Self-body-book
- Street-book
- Zródło-book
oraz Happening „Biblioteczne Laboratorium Kultury”.
W wymienionych inicjatywach wzięli udział artyści, literaci, autorzy i specjaliści z wielu dziedzin:
Janusz Leon Wiśniewski, Anna Gibasiewicz, Marcin Szczygielski, Teresa Cwalina, prof. Jerzy Bralczyk, aktorzy – Katarzyna i Andrzej Kopczyk, Krzysztof Petek, Stefan Gąsieniec, Paweł Wakuła, Maria Parczewska, Janusz Byszewski.
Warsztaty z zakresu: genealogii, sztuki opowiadania, tworzenia ilustracji dotykowej, mowy ciała, fotografii artystycznej prowadzili:
historycy i archiwiści ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce, Katarzyna Enemuo, Barbara Wójcik-Wiktorowicz, Magdalena Dziedziak-Wawro, Jakub Byrczek, Konrad K. Pollesch, Barbara Górniak, Halina Morcinek.
Z powodu obecnej sytuacji i związanych z nią ograniczeń, tylko część wydarzeń udało nam się zorganizować w realnych przestrzeniach biblioteki. Na pozostałe zaprosiliśmy do wirtualnego świata Internetu, by za pośrednictwem Facebooka i naszego kanału YouTube umożliwić zobaczenie nagrań lub zachęcić do udziału w rozmowach „na żywo”. Zapisy wideo dostępne są na naszej stronie www.biblioteka.jaw.pl (Miejska Biblioteka Publiczna online) lub przez kliknięcie w poniższy link:
Ze względu na czasowe zamknięcie biblioteki zdjęcia prezentujemy w postaci e-wystawy.
Projekt „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. Patronami medialnymi przedsięwzięcia byli: TVP Kultura, ogólnopolski portal bibliotekarski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, EXTRA Jaworzno, PULS JAWORZNA.

AdmirorGallery 5.1.1, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Website security test completed by https://www.security-audit.com