Pejzaże miejskie. Pejzaże jurajskie - wystawa malarstwa Cezarego Trzepizura

Nowy, 2019 rok w bibliotecznej Galerii ExLibris zainaugurujemy 4 stycznia wystawą malarstwa Cezarego Trzepizura pt. „Pejzaże miejskie. Pejzaże jurajskie”. Ekspozycja, składająca się z 25 prac, to owoc wieloletniej działalności twórczej artysty, który w swoich dziełach umiejętnie łączy świat wyobraźni z elementami otaczającej nas rzeczywistości. W jego obrazach, odznaczających się indywidualnym stylem, pojawia się cała paleta szarości i błękitów.

Wystawa potrwa do 25 stycznia br.

Cezary Trzepizur ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej o specjalizacji: wystawiennictwo. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie o kierunku Wychowanie plastyczne – specjalizacja malarstwo. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem, umiejętnie łącząc działalność pedagogiczną z własną twórczością. W latach 1983-1993 współpracował, jako ilustrator, z Aurą – miesięcznikiem Polskiego Klubu Ekologicznego. Ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień m.in. w 1984 r. zdobył I nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim. Jego prace gościły na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Jaworznie, Krakowie, Sosnowcu, Chicago, Dąbrowie Górniczej, Wręczycy Wielkiej, Koszęcinie.

źródlo: https://www.touchofart.eu/Cezary-Trzepizur/