W cylindrze na lwy by… czyli Przybora i Wasowski raz jeszcze. Inauguracja roku jubileuszowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie

Z ogromną przyjemnością zapraszamy, 16 stycznia 2019 r. o godz. 17.00, na wieczór inaugurujący obchody roku jubileuszowego naszej instytucji, które swoim patronatem objął Prezydent Miasta Jaworzna Pan Paweł Silbert. Dokładnie tego dnia minie 70 lat od uroczystego otwarcia Biblioteki Miejskiej w Jaworznie. Będzie nam bardzo miło celebrować pamięć tego wydarzenia wspólnie z Państwem. Na inaugurację wybraliśmy spektakl zatytułowany „W cylindrze na lwy by… czyli Przybora i Wasowski raz jeszcze”, utrzymany w konwencji i stylistyce sławnych programów Kabaretu Starszych Panów. Piosenki z repertuaru legendarnego duetu usłyszymy w interpretacjach: Agnieszki Bednarz, Anny Gamrot, Błażeja Olmy i Jarosława Tyrana. W programie wieczoru pojawią się m.in.: „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Na ryby”, „Jeżeli kochać to nie indywidualnie”, „Kapturek 62”, „Tanie dranie?”, „Bo we mnie jest sex”, „Shimmy szuja”, „Tango kat”, „Przeklnę cię”, „Szarp pan bas!”. Oprawę muzyczną zapewni zespół w składzie: Łukasz Kozera, Damian Niewiński, Kuba Łępa, Paweł Zwierzyński-Pióro. Autorem scenariusza jest Piotr Skucha.
Wydarzenie współorganizowane jest z Wydziałem Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Wejściówki na spotkanie do odbioru Punkcie Informacji Turystycznej, od 9 stycznia br.