Pikselami malowane. Wystawa malarstwa Antoniego Korycika

Od 14 marca br. w bibliotecznej Galerii ExLibris prezentować będziemy prace Antoniego Korycika. Tytuł wystawy nawiązuje do stylu w malarstwie, opartego na wykorzystaniu i przeniesieniu na płótno tzw. pikseli - charakterystycznych dla obrazu wyświetlanego na ekranie, elementów. Uroczysty wernisaż odbędzie się 18 marca o godz. 17.30 w Bibliotece Głównej. Serdecznie zapraszamy.

O autorze

Antoni Korycik jest mieszkańcem i byłym pracownikiem PZPS w Chełmku. Po przejściu na emeryturę bez reszty poświęcił się pracy twórczej. Jako malarz, rzeźbiarz oraz animator kultury może poszczycić się znacznym dorobkiem artystycznym. W latach 80-tych był inicjatorem i współzałożycielem chełmeckiego RSTK. Z jego inicjatywy odbywały się ogólnopolskie i międzynarodowe plenery malarskie i rzeźbiarskie. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych, zbiorowych w kraju i za granicą. Posiada wiele odznaczeń i medali za zasługi w krzewieniu kultury. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.