Reporting-Book. Świat okiem kamery - warsztaty reportażowe. Język Filmu

15 marca o godz. 13.00 rozpoczniemy nowy cykl warsztatów dla młodzieży. Podczas comiesięcznych spotkań, odbywających się pod wspólnym hasłem „Świat okiem kamery”, poznawać będziemy tajniki sztuki reportażu telewizyjnego. Zajęcia poprowadzi Pani Elżbieta Omelan – pracownik Pałacu Młodzieży w Katowicach, zajmująca się edukacją filmową oraz medialną, realizująca autorskie programy dla szkół, twórczyni, organizatorka, a także jurorka wielu konkursów z zakresu dziennikarstwa i filmu. Wśród wychowanków p. Omelan są znani reżyserzy, operatorzy oraz kierownicy produkcji filmowej. W gronie najsłynniejszych jest reżyser Jan P. Matuszyński. Zadaniem czterech, zaplanowanych spotkań będzie przygotowanie uczestników do samodzielnej realizacji filmowej. Pierwsze zajęcia poświęcone zostaną językowi filmu.

Organizacja wydarzeń związana jest z realizacją bibliotecznego projektu pn. „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.