AUDIO-BOOK. Warsztaty dla młodzieży

W czasach, wydawałoby się całkowicie zdominowanych przez kulturę obrazkową, na nowo okrywane są historie opowiadane, w których główną rolę odgrywa tekst i jego interpretacja. Kolejne akcje społeczne przekonują jak ważne dla rozwoju naszych pociech są czytane im na głos lektury, a wśród dorosłych odbiorców coraz większą popularnością cieszą się, wydawane równolegle z tradycyjną książką, audiobooki. Niemal każdy z nas doświadczył silnych emocji związanych z oddziaływaniem głosu, dźwięku, ciszy – głównych narzędzi kreacji rzeczywistości teatru wyobraźni. Idąc tropem własnych przeżyć, a także ogólnych tendencji, proponujemy powrót do źródeł, czyli przekazu ustnego, ale korzystając z bogactwa nowych technologii, w postaci zapisu cyfrowego.
Zapraszamy młodzież do udziału w warsztatach tworzenia audiobooka.
Zajęcia poprowadzi Stanisław Szydło, który od ok. 20 lat zajmuje się produkcją książek mówionych, współpracując przy okazji różnych projektów z aktorami teatrów śląskich, krakowskich i warszawskich; realizator dźwięku w studiu produkcyjnym Radia Em; kompozytor muzyki do słuchowisk i spektakli.

Program warsztatów obejmuje m.in.: interpretację tekstu, intonację, budowę roli, emisję głosu.
Gościem pierwszego spotkania, 29 kwietnia o godz. 8.30, będzie Grzegorz Przybył - aktor teatralny i filmowy.

Organizacja wydarzenia związana jest z realizacją bibliotecznego projektu pn. „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.