Marzenie Górala. Wystawa Józefa Watychowicza

Plakat "Wystawa 'Marzenie Górala'"

„Marzenie Górala” to tytuł wystawy Józefa Watychowicza, którą od 15 kwietnia br. prezentować będziemy w bibliotecznej Galerii ExLibris. Ekspozycja, składająca się z kilkudziesięciu prac, obejmuje malarstwo i rzeźbę.  Pierwsze dzieła artysty powstały w trakcie jego pobytu na emigracji, w Stanach Zjednoczonych. Swoją pasję od kilku lat pielęgnuje i rozwija już w Polsce. Tworzy przede wszystkim obrazy olejne. Motywem przewodnim jest przyroda – pejzaże, kwiaty, zwierzęta. W orbicie zainteresowań artysty znajduje się również martwa natura oraz portrety bliskich mu osób. Obrazy, utrzymane w ciepłej kolorystyce, są pełne życia i pozytywnej energii.
Prócz malarstwa znaczącą część jego twórczości stanowi rzeźba. Wernisaż, uroczyście otwierający wystawę odbędzie się 16 kwietnia o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Józef Watychowicz
Urodzony w 1952 r., w małej góralskiej wiosce Dział, w gminie Czarny Dunajec, w wieku 13 lat wyemigrował z rodzicami do USA. Obecnie mieszka w Babicach.  Jest członkiem Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury ,,Grupa na Zamku‘’ Oświęcim oraz RSTK w Chełmku.