Konkurs literacki „Mój pierwszy kontakt z Biblioteką. Z pamiętnika czytelnika”

1904 konkurs literacki

„Mój pierwszy kontakt z Biblioteką. Z pamiętnika czytelnika”

„Biblioteka była miejscem magicznym. Zawsze czekały tam na mnie tysiące głosów, które chciały prowadzić ze mną dialog. Wchodziłem do środka, spoglądałem na zapełnione książkami regały i szeptałem: Opowiedz mi historię. I one opowiadały. Biblioteka stała się moją rodziną” - tak Charles Martin opowiada o bibliotece w książce „Niezapisana opowieść. Nikt nie jest samotną wyspą”.
Jaką rolę odgrywa Biblioteka w Państwa życiu? Czy mają Państwo jakieś wyjątkowe wspomnienia związane z pierwszą wizytą w jednej z naszych placówek, lub pierwszą wypożyczoną książką? Czym dla Państwa jest czytanie? Prosimy o podzielenie się z nami swoimi refleksjami.

Z okazji jubileuszu 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, zachęcamy do udziału w konkursie literackim. Prace mogą mieć postać jednej z form prozatorskich: opowiadania, kartki z pamiętnika, listu, eseju. Teksty mogą być napisane na komputerze, maszynie lub czytelnym pismem odręcznym. Prace należy składać w Czytelni Naukowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie, w terminie od 15 kwietnia do 15 września 2019 roku. Do pracy konkursowej, podpisanej pseudonimem/godłem autora dołączona powinna być zaklejona koperta, zawierająca Kartę Zgłoszenia. Szczegóły konkursu dostępne w Regulaminie.