Picture-BOOK. Warsztaty ilustratorskie

Plakat "Picture-Book - Warsztaty Ilustratorskie""

16 maja o godz. 11.30 odbędzie się pierwsze spotkanie z warsztatowego cyklu pn. Picture-BOOK, przybliżającego sztukę tworzenia ilustracji. Każde wydarzenie, z udziałem uczniów szkół podstawowych, poświęcone zostanie oddzielnej technice. Rozpoczniemy od pozornie prostych narzędzi – ołówków i markerów. Posługując się kreską tworzyć będziemy obrazy – „Rysowanki”, oddające klimat prezentowanej baśni. Na kolejnym, 23 maja o godz. 12.30, główną rolę odegra kolor, który wypełni wielobarwne „Malowanki”. Ostatnie warsztatowe spotkanie – „Wycinanki”, zaplanowane na 28 maja, zdominowane zostanie przez fakturę.
Podsumowaniem cyklu będzie Finał, w czasie którego powstanie dzieło łączące wszystkie dotychczasowe prace w jedną spójną całość.
Zajęcia poprowadzi Barbara Wójcik-Wiktorowicz, absolwentka Wydziału Edukacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, członkini Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA, pracująca w C.K. Teatr Sztuk w Jaworznie.
Organizacja wydarzeń związana jest z realizacją bibliotecznego projektu pn. „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.