Oligoimpresje. Wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza do bibliotecznej Galerii ExLibris, w której od 1 do 18 czerwca 2019 r. prezentować będziemy prace plastyczne laureatów VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „OLIGOIMPRESJE - wizja nieba i piekła”

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs był skierowany do uczniów Szkół Specjalnych oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zadaniem było zilustrowanie indywidualnej wizji nieba/dobra i piekła/zła za pomocą określonych przez organizatora technik plastycznych.

Honorowy patronat nad konkursem objęli Jego Ekscelencja Ks. Biskup Grzegorz Kaszak, Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert. Patronat artystyczny objął Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Patronaty medialne: TVP Katowice i Puls Jaworzna.

Organizatorem wydarzenia jest SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO–WYCHOWAWCZY im. Jana Pawła II w Jaworznie.