Biblioteka Przedszkolaka

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie – Filia Ciężkowice, serdecznie zaprasza, 12 września 2019 r. o godz. 10.00, na uroczyste otwarcie „Biblioteki Przedszkolaka”. Powstanie nowego kącika czytelniczego było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Fundacji TAURON. Został wyposażony w kolorowe, dostosowane do potrzeb maluchów meble, interaktywne zabawki, gry oraz teatrzyk Kamishibai. Szczególne miejsce, w zaaranżowanej przestrzeni, zajmują książki: baśnie, opowiadania, poezja, a także wydawnictwa w twardych oprawach.
W trakcie czwartkowego wydarzenia zaprosimy gości do wysłuchania krótkich opowiadań, które zaprezentuje Monika Bryl – Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna oraz do obejrzenia występu artystycznego w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Jaworznie. Otwarcie „Biblioteki Przedszkolaka” połączymy z inauguracją II edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanego przez Instytut Książki przy współorganizacji naszej Biblioteki.