Sięciolatek i inni. Spotkanie z Zuzanną Orlińską

Plakat "Spotkanie z Zuzanną Orlińską"

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza najmłodszych mieszkańców naszego miasta, na spotkanie z Zuzanną Orlińską. Wydarzenie odbędzie się 4 października br. o godz. 11.30 w Bibliotece Głównej. Autorka popularnych książek dla dzieci i młodzieży jest absolwentką Wydziału Grafiki warszawskiej ASP, ilustratorką książek, czasopism i podręczników. Zdobywczyni wielu nagród – za powieść Ani słowa o Zosi otrzymała II nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, Stary Noe został wyróżniony w konkursie na Książkę Roku IBBY 2015 i zdobył nagrodę główną w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego, z kolei Biały Teatr panny Nehemias otrzymał wyróżnienie w konkursie Książka Roku IBBY 2017. Stworzyła stronę internetową Kiedy byłam mała, poświęconą literaturze dla dzieci i młodzieży.
Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji projektu „Jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie”, dofinansowanego ze środków Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej.
Źródło: https://www.wydawnictwoliteratura.pl/tworcy/autorzy/zuzanna-orlinska