Kodeks RODO z udziałem naszej biblioteki

kodeksMiło nam poinformować, że z udziałem naszej biblioteki został opublikowany Kodeks postępowania dla bibliotek, wspierający we właściwym stosowaniu RODO. Książka jest dziełem specjalistów w zakresie danych osobowych współpracujących z bibliotekami i Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich. Autorzy poszczególnych rozdziałów, wśród których znalazła się Dorota Mika – IOD w Miejskiej Bibliotece Publicznej, starali się uwzględnić wszystkie aspekty związane z przetwarzaniem danych w bibliotekach. Kodeks jest zbiorem reguł i zasad definiującym poszczególne zagadnienia związane z ochroną danych, ale też poradnikiem ułatwiającym wdrażanie i respektowanie zapisów znajdujących się w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE.
Wszystkich zainteresowanych problematyką RODO zachęcamy do lektury kodeksu.

Kodeks postępowania dla bibliotek