Ogłoszono wyniki działalności samorządowych bibliotek publicznych województwa śląskiego Biblioteka w Jaworznie – na podium!

Plakat

W tegorocznym rankingu, po raz szósty, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zajęła I miejsce w kategorii powiaty grodzkie. Jaworznicka książnica integruje lokalną społeczność, nie boi się wyzwań XXI wieku. Funkcjonuje jako instytucja kultury, która ma za zadanie rozwijanie i zaspokajanie potrzeb edukacyjnych, kulturalnych i informacyjnych społeczności lokalnej. Naszym Czytelnikom udostępniamy zbiory tradycyjne, audiobooki, e-booki oraz nowoczesne sprzęty. Inwestujemy w dzieci i młodzież, wspomagamy seniorów i prowadzimy szeroko zakrojoną działalność popularyzatorską. Biblioteka w Jaworznie osiągnęła także najwyższy wskaźnik zasięgu czytelnictwa, spośród wszystkich powiatów województwa śląskiego – 30 %. Na ten imponujący wynik z pewnością wpłynęły: zaangażowanie bibliotekarzy, popularność wszystkich inicjatyw czytelniczych, literackich, kulturalnych, edukacyjnych i wielu innych. Ciesząc się z sukcesu, serdecznie dziękujemy przede wszystkim Państwu - naszym Czytelnikom, za chęć sięgania po literaturę i udział, w podejmowanych przez nas działaniach, propagujących czytelnictwo. Dzięki Wam nasza praca ma sens i oprócz satysfakcji przynosi nam także uznanie w środowisku bibliotekarskim.