Malowane światłem - Dla Alicji. Wystawa fotografii Dana Kołudzkiego

Od 1 czerwca br. w bibliotecznej Galerii ExLibris, w ramach wystawy pt. „Malowane światłem - Dla Alicji” prezentować będziemy fotografie Dana Kołudzkiego. Autor prac urodził się we Wrocławiu. Do Jaworzna przyjechał w 1976 roku i z tym miastem związał swoje życie, podejmując pracę w KWK Jaworzno, a w 2008 roku przechodząc na emeryturę. Od tego momentu cały wolny czas poświęca na realizacje swoich zainteresowań. Przygodę z fotografią zaczynał od analogów, natomiast ta prawdziwa pasja narodziła się w momencie zakupu pierwszej lustrzanki. Zajmuje się fotografią przyrodniczą, fotografią zbliżeniową, co owocuje wielką przyjemność obcowania sam na sam z naturą.

Autor o swojej pasji:

„(…) bardzo często kiedy widzę dziko rosnące rośliny wśród kołyszących się w delikatnym wietrze traw, zaczynam inaczej patrzeć na te wszystkie kwiaty, owady, zaczynam dostrzegać to na co nigdy nie zwracałem uwagi - to swoisty żyjący ekosystem....zatracam się w czasie i zaczynam robić to, co sprawia mi największą przyjemność - zabawę światłem i kolorem. Oczywiście nie zawsze wychodzi tak jakbym chciał, nie zawsze da się cokolwiek pokazać, ale nie to jest najważniejsze. Ten czas spędzony na łące nie jest stracony, to moment w którym sam się uczę, bo za każdym razem okazuje się, pomimo tego, że bylem tu dwa dni temu, to tak naprawdę jestem w zupełnie nowym miejscu.”