STREET-BOOK – drugie warsztaty fotograficzne

30 lipca o godz. 16.30, zapraszamy na kolejne warsztaty z zakresu fotografii artystycznej, organizowane z cyklu STREET-BOOK w ramach projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”. Spotkanie poświęcone zostanie ulotnej aurze miasta, zależnej od pory dnia, roku czy warunków atmosferycznych. Celem warsztatu, zatytułowanego „Dusza Ulicy”, będzie ukazanie tak zwanego drugiego życia ulicy, zawartego w odbiciach witryn budynków, sklepów, luster, odbiciach w wodzie. Wśród poruszonych zagadnień znajdzie się również omówienie roli cieni w miejskiej zabudowie. Powstałe na tej bazie fotografie cechować będzie duża doza tajemniczości i abstrakcji. Dla młodego człowieka poszukiwanie i utrwalenie na fotografii ulotnego życia miasta może stanowić interesujące ćwiczenie percepcji. Zajęcia poprowadzi Barbara Górniak, absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Wyższego Studium Fotografii AFA we Wrocławiu. Członkini ZPAF, a także nieformalnej Grupy 999. Współpracuje z jaworznicką „Szkołą Widzenia” w Żywym Skansenie Fotografii. Artystka mieszka i pracuje we Wrocławiu. Współorganizuje i koordynuje działania na rzecz rozwoju fotografii, m.in. plenery fotograficzne pn. „Wobec miejsca i czasu….”. Zajmuje się fotografią dokumentalną, przyrodniczą, subiektywną, inscenizowaną. Fotografie jej autorstwa publikowane są w albumach, katalogach, czasopismach, na stronach internetowych. Prace artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Sportu i Turystyki oraz kolekcjach prywatnych. Wystawiane były na ekspozycjach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz za granicą.

Projekt „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z Zasadami udziału w wydarzeniach organizowanych przez MBP oraz podpisanie Oświadczenia i Karty uczestnictwa, które należy przekazać w dniu spotkania.

 


E-mail
0
0
0
s2sdefault