Retro zabawy

Plakat "Retro zabawy"

Moda na styl retro nie przemija. Lubimy wracać do dawnego wzornictwa, form architektonicznych, wystroju wnętrz. Dzięki technologii cyfrowej i uwolnionym zasobom powroty do przeszłości mogą być nieograniczone. Prawdziwą skarbnicą materiałów tekstowych i graficznych jest biblioteka cyfrowa POLONA. W oparciu o udostępnione tam oryginalne poradniki z okresu międzywojennego Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało „Karty retro zabaw”. To propozycja zabaw z dawnych lat przeznaczona do rodzinnego spędzania czasu. W kartach zachowano oryginalną pisownię – wyjaśnienia dotyczące kontekstu gry czy pojęć, które już wyszły z użycia, umieszczono w przypisie. Zawsze wskazane jest także źródło historyczne, z którego pochodzi pomysł na zabawę, by zaciekawiony czytelnik mógł poszukać dalszych inspiracji. Jest to niezwykła okazja do przyjrzenia się swoim korzeniom, tradycjom rodzinnym i lepszego poznania historii swoich bliskich. Nasza biblioteka na stronie internetowej udostępniać będzie co tydzień kolejne zestawy zabaw. Pierwszy z nich zawiera: zabawę słowną, grę ruchową, pracę manualną i zabawę niespodziankę.
Pobierz „Karty retro zabaw” – Zestaw 1
Życzymy wspaniałej, wielopokoleniowej i ponadczasowej zabawy!