Wystawa fotografii Dana Kołudzkiego

 

Zgadywanki nie tylko literackie

Od 23 marca br. na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie prezentujemy cykl różnorodnych zgadywanek dla dzieci. Raz w tygodniu najmłodsi otrzymują zestaw 5 zagadek wraz z nawiązującymi do nich obrazkami, które ćwiczą spostrzegawczość i pamięć, zapoznają z przedmiotami codziennego użytku, zawodami, zwierzętami, pomagają lepiej poznać i zrozumieć otaczający świat.

0
0
0
s2sdefault

W bajkowym świecie pacynek. Teatrzyk pacynkowy

Wraz z rozpoczęciem tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, nasz Biblioteka przystąpiła do realizacji nowego projektu online pn. W bajkowym świecie pacynek. W naszym teatrzyku każdy znajdzie coś dla siebie – mała marzycielka zostanie księżniczką, a odważny maluch wcieli się w postać rycerza. Pacynkowe postaci przenoszą w świat najpiękniejszych, klasycznych baśni. Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprezentował na scenie teatrzyku pacynkowego najbardziej znane utwory literatury dziecięcej m.in. „Kopciuszka”, „Śpiącą królewnę”. Cykl będziemy kontynuować w trakcie tegorocznych wakacji.

0
0
0
s2sdefault

Popołudniowe pyszności baśniowe

12 maja br. zainaugurowaliśmy nowy cykl bibliotecznych wydarzeń pn. Popołudniowe pyszności baśniowe. Za pośrednictwem Facebooka, przy wykorzystaniu teatru obrazkowego - kamishibai, prezentujemy najpiękniejsze baśnie i bajki świata. Do tej pory udało nam się  przedstawić „Czerwonego Kapturka”, „Jasia i Małgosię” i „Kopciuszka”. Magiczna skrzynka z różnorakimi opowieściami będzie nas bawić również w kolejnych miesiącach. Prosimy o śledzenie bibliotecznych mediów społecznościowych, na których umieszczamy bieżące informacje dotyczące naszej działalności.

0
0
0
s2sdefault

E like English czyli angielskie co nieco

Spora część aktywności bibliotecznych, które przeprowadzaliśmy w okresie przed ogłoszeniem stanu pandemii, została przeniesiona do rzeczywistości wirtualnej. Przykładem jest cykl E like English, który z powodzeniem realizujemy na naszym Faceboku. To zbiór ćwiczeń edukacyjno-rozrywkowych dla dzieci z języka angielskiego. W przygotowanych zestawach znajdują się kolorowanki, wykreślanki oraz zgadywanki, w których można sprawdzić swoją wiedzę, nauczyć się nowych słówek i zwrotów z języka angielskiego.
Zapraszamy do zabawy z językiem angielskim:-)

0
0
0
s2sdefault
 
© 2018 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie z siedzibą Rynek Główny 17, 43-600 Jaworzno. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych, aktualizacji, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, chyba, że przepis prawa stanowi inaczej.