Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
header_1 header_2

Galeria

Kilka słów o tolerancji…

Uczestnicy poniedziałkowego spotkania, które odbyło się 3 marca, w cyklu „Wokół filozofii”, mieli okazję porozmawiać na temat bardzo trudny, ale jakże aktualny, w odniesieniu do obecnej sytuacji politycznej czy społecznej w Polsce i na świecie. Dyskusję ukierunkowała lektura Jerzego Turowicza „Kilka słów o tolerancji” i nie dotyczyła wyłącznie spraw polityki i wyznania, ale tej najmniejszej komórki społecznej, jaką jest rodzina.

 

Co to jest tolerancja? Czy tak naprawdę możemy o sobie powiedzieć, że jesteśmy tolerancyjni? Te i inne pytania, zadawał zgromadzonym, dr Marek Niechwiej, zachęcając do dyskusji i dzielenia się własnymi opiniami. Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie, takim wnioskiem zakończyło się spotkanie, a uczestnicy zgodnie podsumowali, że zrozumieniu drugiego człowieka sprzyja wiedza, otwartość i umiejętność komunikowania się.

140303_wokol_filozofii_01.jpg140303_wokol_filozofii_03.jpg140303_wokol_filozofii_02.jpg