Ostry Dyżur Literacki

Plakat "Ostry Dyżur Literacki - 10 października 2018 godzina 10"Już w najbliższą środę, 10 października 2018 r. o godz. 10.00 w holu Biblioteki Głównej odbędzie się happening promujący czytelnictwo wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta pn. „Ostry Dyżur Literacki”. Specjaliści od literatury dziecięcej, występujący w tym dniu w roli lekarzy, będą przekonywać, że najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości jest czytanie książek. Leczą niestrawności i alergie czytelnicze. Przekonują, że niechęć do czytania da się łatwo wyleczyć za pomocą ciekawej książki, czytanej nie z obowiązku a wyłącznie z zainteresowania i dla przyjemności. Ostrego Dyżuru Literackiego nikomu już nie trzeba przedstawiać. To projekt, który od dłuższego czasu zaskakuje i budzi ogromną sympatię. Bieżącą edycję projektu Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.