Warto być Mikołajem

https://www.biblioteka.jaw.pl/strona/images/plakaty/2018_12/061218_mikolajki.jpgTegoroczny mikołajkowy wieczór w naszej Bibliotece odbywać się będzie pod hasłem „Warto być Mikołajem”. Inicjatywa, która już od wielu lat gromadzi przy bibliotecznej choince wielopokoleniowe rodziny, zaplanowana została na 6 grudnia br. o godz. 16.00. Wydarzenie ma na celu podkreślenie idei, jak cenne i ważne w życiu każdego z nas powinno być obdarowywanie dobrem i życzliwością drugiego człowieka. Liczą się chęci, zaangażowanie i serce jakie włożymy w niesienie pomocy innym. Bezcenne gesty dobroci, uprzejmości, uśmiech, zrozumienie czy wsparcie są najlepszym prezentem, jaki możemy dać innym. Co ważne należy pamiętać o tym, żeby naśladować postać Mikołaja nie tylko od święta. Każdego dnia musimy zwracać uwagę na to czy wokół nas nie ma potrzebujących, do których warto wyciągnąć pomocną dłoń. Spotkanie odbędzie się dzięki finansowemu i rzeczowemu wsparciu ze strony darczyńców: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaworznie; firm: Fornit, e-dubiel, Sartech i Zakład Remontowo-Budowlany Jacek Malec. Obowiązują zapisy - Oddział dla Dzieci i Młodzieży.