Twórcy i ich dzieła. Zbigniew Religa

https://www.biblioteka.jaw.pl/strona/images/plakaty/2018_12/131218_tworcy_i_ich_dziela.jpgSerdecznie zapraszamy, 13 grudnia o godz. 16.30, na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Twórcy i ich dzieła”. Bohaterem popołudniowego wydarzenia będzie Zbigniew Religa, wybitny polski kardiochirurg, senator, minister zdrowia w latach 2005–2007, poseł. Pionier polskiej kardiochirurgii. Po raz pierwszy w kraju wykonał przeszczep płuc i serca (1986) oraz przeprowadził zabiegi leczenia przewlekłej zatorowości płucnej (1990). W 1988 r. z jego inicjatywy powstała Pracownia Sztucznego Serca Śląskiej Akademii Medycznej. W roku 1991 stworzył prototyp sztucznego serca i zastawki biologicznej. Pozostawił po sobie olbrzymi dorobek naukowy.

Wśród uczestników spotkania rozlosujemy jedno podwójne zaproszenie do Teatru Korez w Katowicach.