Anioł w Jaworznie - wystawa

https://www.biblioteka.jaw.pl/strona/images/plakaty/2018_12/181112_wystawa_guia.jpgMiejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza do Galerii ExLibris, w której od 11 grudnia br. prezentować będziemy wystawę prac Agnieszki Guji pt. „Anioł w Jaworznie”. Uroczyste otwarcie ekspozycji będzie miało miejsce w Bibliotece Głównej 11.12.2018 r. o godz. 17.00.

Autorka o wystawie:

Anioły zawsze były w moim życiu. Początkowo kolekcję tworzyły gromadzone przez lata eksponaty, przywożone z różnych zakątków Polski i świata. W okresie świąt Bożego Narodzenia nie mogło ich zabraknąć jako małych ozdób, wykonywanych ręcznie.

Długo szukałam sposobu, by móc się nimi podzielić z drugim człowiekiem, a że moje dłonie od zawsze pragnęły przenosić świat z wyobraźni na końcowy produkt - odkryłam rzeźbę.

Jestem samoukiem i wciąż doskonalę swój „anielski” warsztat, tworząc rzeźby na specjalne zamówienia, konkursy czy wystawy. Dziś są one nieodłącznym elementem mojego świata.