Studio Nagrań w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie

studio_nagran

Szanowni Czytelnicy, zachęcamy do skorzystania z naszej nowej oferty multimedialnej. W kolejnym, przygotowanym przez nas pakiecie usług, szczególne miejsce zajmuje studio nagrań. Pomieszczenie zaprojektowane zostało z myślą o lokalnych artystach, uzdolnionej młodzieży oraz wszystkich, którzy pragnęli tworzyć autorskie dzieła, a nie mieli wcześniej sprzyjających warunków, umożliwiających rejestrację własnych dokonań. Samodzielne nagrywanie muzyki, audiobooków, wywiadów, audycji jest niezwykłą szansą autopromocji, stanowi także cenne narzędzie edukacyjne - odsłuchanie własnego wykonania, pomoże w wyciągnięciu wniosków, poprawianiu błędów, słowem doskonaleniu warsztatu.
By skorzystać ze Studio Nagrań wystarczy zarezerwować termin osobiście lub telefonicznie w Dziale Multimedialnym. Użytkownik musi być czytelnikiem Biblioteki, zaakceptować zasady określone w Regulaminie oraz zastosować się do wszelkich zobowiązań wynikających z prawa autorskiego.
Do Państwa dyspozycji przekazujemy:
Presonus Studio One - kompletną aplikację muzyczną, w której odnajdą się początkujący muzycy, producenci, ale też i profesjonaliści. Struktura rejestracji wielośladowej jest typowa
dla klasycznego oprogramowania.
Presonus Capture 2 - oprogramowanie do szybkiego, intuicyjnego i zintegrowanego nagrywania wielościeżkowego, umożliwiające natychmiastową konfigurację i nagrywanie jednym kliknięciem, bezpośrednio z miksera.
Apple iMac 27 - komputer z wyświetlaczem Retina 5K. Urządzenie posiada procesor Intel Core i5, niesamowitą grafikę AMD, zaawansowaną pamięć masową oraz ultraszybki interfejs Wi-Fi. Ma wystarczająco dużo mocy, by doskonale radzić sobie w studio nagrań audio-video.
Ponadto:
Mikser cyfrowy Presonus Studio Live 16.0.2 U.S.B., odsłuchy Adam A5X i Adam SUB7, mikrofony RODE NT1-A i SHURE SM 57, kabinę wokalową SE ELECTRONICS Reflexion Filter Pro 10AE, słuchawki. Twórcy mogą też skorzystać z cyfrowego fortepianu YAMAHA - AvantGrand N1.
Studio powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Magiczny Dywan

magiczny_dywan

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zachęca, osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane, do korzystania z Magicznego Dywanu – nowoczesnego urządzenia projekcyjnego, pełniącego funkcję podłogi interaktywnej. Dywan stanowi doskonałą pomoc dydaktyczną do ćwiczeń, gier, zabaw ruchowych. Wirtualny system, wraz z zestawem treści multimedialnych, może być wykorzystywany do pracy z dziećmi oraz rehabilitacji, pełniąc funkcje edukacyjną i terapeutyczną. Wyświetlane animacje świetlne reagują na ruchy rąk oraz nóg, jednocześnie działając na bodźce wzrokowo-słuchowe, dzięki czemu aktywizują wiele zmysłów naraz. Oferowane pakiety zawierają m.in. gry edukacyjne niemal ze wszystkich dziedzin (np. matematyki, języka polskiego, chemii, geografii, muzyki, plastyki, języka angielskiego); gry sportowe do pracy indywidualnej i grupowej (np. tenis, kręgle, piłka nożna) oraz program do nauki zasad ruchu drogowego. Urządzenie rozwija motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji, orientację przestrzenną, a także wspomaga ćwiczenie pamięci. Podłoga, dzięki możliwości pracy w grupach, wpływa na integrację zespołu, uczy współdziałania i dobrej rywalizacji. Wszystkie proponowane zajęcia mają postać quizów, map myśli oraz zabaw w skojarzenia.
Magiczny Dywan zakupiony został dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zapisy prowadzone są w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej, tel. 032 751 91 92 wew. 2 220.

Wierszyki na drugie śniadanie

ukepkaSerdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu w ramach literackiego cyklu „Wierszyki na drugie śniadanie”. Październikowe wydarzenie, utrzymane w jesiennym klimacie, odbędzie się w Bibliotece Głównej 24.10.2018 r. o godz. 10.00. W trakcie imprezy, Urszula Kępka zaprezentuje najmłodszym swoje najnowsze rymowanki i zaprosi dzieci do wspólnej literackiej zabawy.

Debata oksfordzka

Plakat "Debata Oksfordzka - 22 października 2018 godzina 10"W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na debatę oksfordzką z udziałem jaworznickiej młodzieży, która odbędzie się 22 października o godz. 10.00. Współorganizatorami wydarzenia są: Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, Muzeum Miasta Jaworzna oraz Krakowskie Stowarzyszenie Mówców.