Debata oksfordzka

Plakat "Debata Oksfordzka - 22 października 2018 godzina 10"W związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na debatę oksfordzką z udziałem jaworznickiej młodzieży, która odbędzie się 22 października o godz. 10.00. Współorganizatorami wydarzenia są: Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, Muzeum Miasta Jaworzna oraz Krakowskie Stowarzyszenie Mówców.

Z punktu widzenia filozofii

Plakat "Z punktu widzenia filozofii - 24 października 2018 godzina 17"Serdecznie zapraszamy, 24 października br. o godz. 17.00, na pierwsze, po wakacyjnej przerwie, spotkanie w ramach realizowanego przez nas cyklu pt. „Z punktu widzenia filozofii”. Dyskusja wokół tematu „Kartezjusz a wątpienie filozoficzne”, prowadzona będzie w oparciu o rozprawę „Medytacje o filozofii pierwszej". Rozmową pokieruje dr hab. Tomasz Kubalica. Lektura pomocnicza dostępna jest w Informatorium.

Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską

Plakat "Spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską - 24 października 2018 godzina 11"Serdecznie zapraszamy, najmłodszych mieszkańców naszego miasta, do udziału w spotkaniu z Magdaleną Zarębską, autorką książek dla dzieci i dorosłych, które cieszą się od lat niesłabnącą popularnością wśród czytelników. Wydarzenie odbędzie się  24 października br. o godz. 11.00 w Bibliotece Głównej. Pisarka ma na swoim koncie wiele sukcesów, związanych z udziałem w konkursach literackich. Przykładowo jej publikacja "Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrował" została ogłoszona książką roku w 2013, a „Kaktus na parapecie" w 2012 roku była nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego.
Spotkanie, odbywające się w ramach realizacji projektu „Akademia Mistrzów Czytania”, wspiera Fundacja Energetyka na Rzecz Polski Południowej.

Ku pokrzepieniu serc - konkurs

Ku pokrzepieniu serc_konkurs

Ku pokrzepieniu serc - konkurs recytatorski

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie serdecznie zaprasza,uczniów klas III-VI szkół podstawowych, do udziału w konkursie recytatorskim pn. „Ku pokrzepieniu serc”. Inicjatywa zorganizowana zostanie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w ramach realizacji projektu Jaworzno na szlaku niepodległej”. Zgłoszenia przyjmowane będą od 10 września do 20 października 2018 r. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem.

Konkurs odbędzie się w Bibliotece Głównej, 30 października 2018 r. o godz. 10.00.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Biblioteki: www.biblioteka.jaw.pl oraz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej:, tel. 032 751 91 92 wew. 2 220.

Karta zgłoszenia