Znajdujesz się na archiwalnej stronie

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie

Aktualny adres strony www.biblioteka.jaw.pl/start

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

Serdecznie zapraszamy, 21 października br. o godz. 11.00, na spotkanie z cenioną i niezwykle popularną autorką książek dla dzieci - Małgorzatą Strękowską-Zarembą. Pisarka, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, debiutowała w 1984 r. Za powieść Abecelki i duch Bursztynowego Domu otrzymała w 2004 r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Kilkakrotnie wyróżniona została w konkursie Polskiej Sekcji IBBY - Książka Roku. Jej publikacja „Złodzieje snów” została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Jest członkinią Stowarzyszenia Wolnego Słowa oraz Polskiej Sekcji IBBY, a także, od 2008 r., Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.